SAN ANGELO, TX – Exhibitors from across the state of Texas competed in the 2022 Junior Market Lamb Show at the San Angelo Stock Show over the past week.
Here is a video of Medium Wool Class 5's Show:
Finewool Class 1
StratleyStrube Tom Green County 4-H
Ava AllensworthRudder FFA
Carter MorrisBell County 4-H
Davis EtheredgeHighland FFA
Claire BeanCrockett County 4-H
Kylee BrownLlano County 4-H
RyleeBarrettTom Green County 4-H
Nolan HudelFloresville FFA
Jaycee MaldonadoCrockett County 4-H
Ryder Davidson Reagan County 4-H
Finewool Class 2
Raider McPhaul -Reagan County 4-H
RoyceCook -Runnels County 4-H
Tanner Lott -Louise FFA
Alex Etheredge -Highland FFA
Chloe Jo Clem -New Home FFA
Jake Hruska -Reagan County 4-H
Raegan M. Shahan -Frio County 4-H
Avery M Brooks -Mason FFA
Quinn Dickison -Sterling County 4-H
StratleyStrube -Tom Green County 4-H
Finewool Class 3
RoyceCook-Runnels County 4-H
Davis Etheredge -Highland FFA
StormSkelton - Runnels County 4-H
Avery M Brooks -Mason FFA
Paige Qualia -Val Verde Co. 4-H
Alex Etheredge -Highland FFA
Atlanta Bolen -Iraan FFA
Atlanta Bolen -Iraan FFA
Raider McPhaul -Reagan County 4-H
Tynlea T Wilson - Brownwood FFA
Finewool Class 4
ReganSmithwick - Runnels County 4-H - Division Champion
Rett Dickison -Sterling County 4-H - Divison Reserve Champion
CurrySmithwick -Runnels County 4-H
Emma Osbourn -Llano County 4-H
Avery Detten -Deaf Smith County 4-H
Kylee Brown -Llano County 4-H
Steeley Thomas -Wall FFA
Dawson Lott -Louise FFA
EmersynBlanek -Tom Green County 4-H
Skylar Brown -Llano County 4-H
Finewool Cross Class 1
RoyceCook Runnels County 4-H
Raider McPhaulReagan County 4-H
Ashtyn L CooleyTaylor County 4-H
Graham NewsonHale County 4-H
Ramsey McPhaulReagan County 4-H
Rodalyn DunhamKendall County 4-H
Landon KrippendorfCanyon FFA- New Braunfels
Avery SisakGuadalupe County 4-H
Chloe E. Frohock Princeton FFA
BenjaminFlanaganRunnels County 4-H
Finewool Cross Class 2
ReganSmithwick -Runnels County 4-H - Division Reserve Champion
RoyceCook -Runnels County 4-H
Cydney Newsom - Medina FFA
BaileeDunlap -Runnels County 4-H
Brandon L. White -Johnson County 4-H
Ragan C. Levien -Junction FFA
TrevorGibbs -Runnels County 4-H
Tristan K Himes -Sterling County 4-H
Samantha Ivey -Midland County 4-H
Braxton Hoelscher -Highland FFA
Finewool Cross Class 3
Hayden Schroeder -Brown County 4-H - Division Champion
Tanner Lott -Louise FFA
CurrySmithwick -Runnels County 4-H
BaileeDunlap -Runnels County 4-H
Caleb Meyer -Blanco FFA
Case Martinez -Guadalupe County 4-H
Emily Peters -Kendall County 4-H
Reese M Shahan -Frio County 4-H
Avery Montgomery -Highland FFA
Kinley Hoelscher -Highland FFA
Finewool Cross 4
Tyler L Simpson -Williamson County 4-H
Emma Osbourn -Llano County 4-H
Kaden Dobson -Cochran County 4-H
Kaden Dobson -Cochran County 4-H
McKinley Clem -New Home FFA
Davis Etheredge -Highland FFA
Kylee Brown -Llano County 4-H
Carter Lewellen -Parmer County 4-H
Preston Isom -Lampasas FFA
Thomas Egbert -Canyon FFA- New Braunfels
Finewool Cross Class 5
HadleyStultz -Tom Green County 4-H
Jimena Molina -Eagle Pass FFA
LandryBarton - Tom Green County 4-H
AddyBannowsky -Menard County 4-H
Ashtyn L Cooley -Taylor County 4-H
TrevorGibbs -Runnels County 4-H
Bailey Turner -Ropes FFA
Emmy Ferris -Kendall County 4-H
Karlee Coots -Midland County 4-H
Caleb Meyer -Blanco FFA
Dorper Class 1
Brett M Bowers -Fredericksburg FFA
Jacob Conner -Gillespie County 4-H
Ty Roper -Gorman FFA
ConnorL Pence -Tom Green County 4-H
Sutton Alexander -Tivy FFA
Richard Tres Spencer -Fisher County 4-H
Dorper Class 2
Stihl Skelton-Runnels County 4-H - Division Champion
Brylie Roeder -Gillespie County 4-H - Reserve Division Champion
TrevorGibbs -Runnels County 4-H
Avery Walton -Cisco FFA
Brodie William Roeder -Gillespie County 4-H
Zoe Maurer -Fredericksburg FFA
Audrey Bettiga - Erath County 4-H
Joseph Tammen -Crockett County 4-H
Payton Hanley -San Saba County 4-H
Cayson Newell -Falls County 4-H
Southdown Class 1
Chloe Jo Clem -New Home FFA
Holden Wise -Brown County 4-H
Rodalyn Dunham -Kendall County 4-H
Emma Osbourn -Llano County 4-H
Addison Erwin -Lubbock Cooper FFA
DawsonSmithwick -Runnels County 4-H
Brylie Roeder -Gillespie County 4-H
Gage Behrens -McCulloch County 4-H
Brodie William Roeder -Gillespie County 4-H
Joely Haws -Falls City FFA
Southdown Class 2
Emma Osbourn -Llano County 4-H
Brett M Bowers -Fredericksburg FFA
William Lee -Nueces County 4-H
Quinn Dickison -Sterling County 4-H
Tanner Owen -Randall County 4-H
Jace Isbell -Florence FFA
SteeleyBlanek-Tom Green County 4-H
Payton A Hart -Muleshoe FFA
CarterHohensee -Tom Green County 4-H
William Lee -Nueces County 4-H
Southdown Class 3
Reagan Miller -Denver City FFA - Division Champion
Kooper Edwards -Sudan FFA - Division Reserve Champion
Emmy Ferris -Kendall County 4-H
Aniaya Deleon -Frenship FFA
Zoe Maurer -Fredericksburg FFA
Zoe Maurer -Fredericksburg FFA
BenjaminFlanagan -Runnels County 4-H
Jacob Conner -Gillespie County 4-H
Skylar Brown -Llano County 4-H
Rodee Brooks -Mason County 4-H
Medium Wool Class 1
Avery Schiffner -Scurry County 4-H
Grace Moore - Sutton County 4-H
Lexi A Nelms -Stephenville FFA
Cole S. Coufal -Freestone County 4-H
PresleeeBarrett -Tom Green County 4-H
Cole Bynum -Mildred FFA
Reagan Slough -Tarrant County 4-H
StratleyStrube -Tom Green County 4-H
Lacey Matney -La Vernia FFA
Kynslee Cody -Burnet County 4-H
Medium Wool Class 2
Avery Schiffner -Scurry County 4-H
Cydney Newsom -Medina FFA
Amy Moore -Sutton County 4-H
Rodalyn Dunham -Kendall County 4-H
Case Martinez -Guadalupe County 4-H
Braddock Foster -Farwell FFA
Grace Moore -Sutton County 4-H
McKinley Clem -New Home FFA
Elliott Johnson -Pilot Point FFA
Bailey K Rainbolt -Sweetwater FFA
Medium Wool Class 3
Dalley Jobe -Reeves County 4-H
Caige Van Dyke -Potter County 4-H
Maggie White -Roosevelt FFA
Hayden Schroeder -Brown County 4-H
Madden Wise -Brown County 4-H
Riley Steinecke -Wimberley FFA
Cydney Newsom -Medina FFA
Rett Dickison -Sterling County 4-H
BectonHogg -Lubbock County 4-H
Jaylee Gandy -Idalou FFA
Medium Wool Class 4
Beidler Weiss -Atascosa County 4-H - Grand Champion
Zane R Walker -Eastland FFA
Preston S Dehlinger -Glassco*ck County 4-H
Bailey Dehlinger -Glassco*ck County 4-H
Cole M. Moeller -Blanco County 4-H
Savannah M Whitt -Midlothian FFA
Tanner Haws -Falls City FFA
Brynlee Cody -Burnet County 4-H
Powell Moore -Sutton County 4-H
Kirsten Cline - Stephenville FFA
Medium Wool Class 5
Hayden Schroeder -Brown County 4-H - Reserve Grand Champion
Shepard Silvers -Junction FFA
Case Martinez -Guadalupe County 4-H
Graham Newson -Hale County 4-H
Brody W. Fisher -Bell County 4-H
Karen Rivera -Hidalgo County 4-H
Tanner Haws -Falls City FFA
Kenzie Dobbs -Wilbarger County 4-H
Kenny L Warrick -Jonesboro FFA
Kreed Turner -Nueces Canyon FFA
Rodeo
Last Weekend of Rodeo Carnival Starts at 2 p.m. Friday
Rodeo
Here’s The Schedule For The Final Week Of Rodeo
Rodeo
Here’s This Week’s San Angelo Stock Show and Rodeo Schedule
Subscribe to the LIVE! Daily
The LIVE! Daily is the "newspaper to your email" for San Angelo. Each content-packed edition has weather, the popular Top of the Email opinion and rumor mill column, news around the state of Texas, news around west Texas, the latest news stories from San Angelo LIVE!, events, and the most recent obituaries. The bottom of the email contains the most recent rants and comments. The LIVE! daily is emailed 5 days per week. On Sundays, subscribers receive the West Texas Real Estate LIVE! email.
Required